Wyszukiwarka ruchów i wspólnot katolickich

Na co dzień często składamy sobie życzenia:
- zdrowia – bo zdrowie jest najważniejsze;
- 100 lat – bo dobrze żyć długo;
- szczęścia – ale czym jest szczęście?
No i te życzenia się spełniają – średnia długość życia rośnie, średnia długość życia w zdrowiu także. Rośnie Produkt Krajowy Brutto i wynagrodzenia. Ale czy jesteśmy szczęśliwsi? Zwiększa się nasz dostęp do rozrywki i przyjemności zmysłowych, ale czy osiągamy jednocześnie spokój ducha – przekonanie, że moje życie jest dobre, ma sens?

Wiele osób szukając szczęścia zadaje sobie pytanie – po co żyję?

Kościół katolicki to nie tylko niedzielna Msza Święta, uroczystości kościelne, itp. Kościół katolicki to także bogactwo ruchów i wspólnot, które stawiają sobie za cel formowanie dojrzałych chrześcijan, którzy wiedzą po co żyją, którzy nie poszukują szczęścia, lecz je znaleźli.

Ta strona internetowa ma na celu przybliżenie Internautom bogactwa wspólnot w ramach Kościoła katolickiego. Jeżeli pomoże ona chociaż jednej osobie odnaleźć właściwą dla niej drogę do szczęścia, do świętości – to znaczy, że było warto.

Zaczynamy skromnie – lista opisów ruchów i wspólnot katolickich będzie się rozszerzała wraz z uzyskiwaniem potrzebnych informacji o pozostałych ruchach. Opisy ruchów katolickich są uproszczone i skrótowe – ale taki jest nasz cel – pokazać jak najszersze spektrum dróg prowadzących do Boga w ramach Kościoła katolickiego, w uporządkowany, przystępny sposób. A jeśli komuś wyda się, że jedna z tych dróg może być dla niego – wystarczy kliknąć na odpowiedni link, żeby znaleźć bardziej szczegółowe informacje.
Wyszukiwarka ruchów i wspólnot katolickich - Strona w sieci od 2021r.© Wszelkie prawa zastrzeżone